صفحه اصلي > اخبار  مديريت فرهنگي نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه ها
چهارشنبه ٠٤ مرداد ١٣٩٦
ارتباط

اخبار > گفتگوی زنده حسین سروقامت مدیر فرهنگی نهاد با رادیو قرآن
 


  چاپ        ارسال به دوست

گفتگوی زنده حسین سروقامت مدیر فرهنگی نهاد با رادیو قرآن

 

برنامه زنده افق از رادیو قرآن راس ساعت 14:30 دقیقه مورخ 20/6/95 میزبان جناب آقای حسین سروقامت مدیر فرهنگی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها بود. در این نشست که پیرامون  بررسی فعالیت های قرآنی نهاد در دانشگاهها تشکیل گردیده بود.

آقای سروقامت با بیان عباراتی از مقام معظم رهبری ، گفت : ما در مدیریت فرهنگی نهاد بخش های مختلفی از قبیل اقامه نماز و ائمه جماعات ،هیئات مذهبی و کانون های دینی و مذهبی و همچنین مرکز قرآن و عترت دانشگاهیان را داریم که در راستای بسط و گسترش فرهنگ دینی در سطح دانشگاه ها گام های موثری برداشته اند.

ایشان در پاسخ به سؤال مجری برنامه در خصوص نقش نهاد در ساماندهی فعالیت های قرآنی به مصوبه 575 شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال 1385 در خصوص تشکیل شورای هماهنگی فعالیت های قرآن و عترت دانشگاه ها اشاره نموه و گفت بر اساس این مصوبه ده دستگاه نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، وزارت علوم، وزارت بهداشت، دانشگاه آزاد  اسلامی، جهاد دانشگاهی، بسیج دانشجویی، دانشگاه جامع علمی کاربردی، دانشگاه پیام نور، دانشگاه فنی و حرفه ای و دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم  متولی امر فعالیت های قرآنی  در سطح دانشگاه ها هستند.

وی افزود تا کنون بیش از 70 جلسه در قالب شورای هماهنگی فعالیت های قرآن و عترت دانشگاه ها در سطح مسئولان و معاونین این دستگاه ها و حدود 100 جلسه مجمع مشورتی در سطح کارشناسان ارشد تشکیل شده و مصوبات خوبی نیز داشته استدرواقع نهاد با توجه به پتانسیل و ظرفیت های موجود خود در جهت هماهنگی این دستگاه ها و اجرای فعالیت های قرآنی گام های موثری برداشته است.

سروقامت به تبلیغ دینداری در بین دانشگاهیان در شاخه های گوناگون به عنوان مهم ترین فعالیت و مسئولیت نهاد اشاره نموده و گفت بخشی از این فعالیت ها به صورت تصدی گری در نهاد و در ستاد صورت می پذیرد، قسمتی دیگر در دفاتر نهاد مستقر در دانشگاه ها انجام پذیرفته و بخشی از آن نیز با ارتباط گیری با دستگاه های مختلف فرهنگی که به نوعی صبغه دانشگاهی دارند ، صورت می پذیرد.

وی با اشاره به جشنواره ملی قرآن و عترت به عنوان یکی از خروجی ها و مصوبات ارزشمند شورای هماهنگی اعلام کرد امسال سی و یکمین دوره این مسابقات با میزبانی دانشگاه فرهنگیان در آبان ماه سال جاری برگزار می گردد . جشنواره ای که توانست در سال گذشته بیش از  270 هزار نفر از دانشجویان سراسر کشور را به رقابت های جدی در عرصه های قرآنی وادار سازد.

سروقامت همچنین افزود: برای جذب حداکثری در این جشنواره 6 بخش و 34 رشته مسابقه در نظر گرفته شده که از آن جمله می توان به بخش های هنری، ادبی، فناوری، پژوهشی، شفاهی و کتبی اشاره نمود. در واقع جشنواره قرآن و عترت ثمره فعالیت همه دستگاه های فرهنگی محسوب می شود که بحث هماهنگی و اجرای آن با دستگاه های تصمیم گیر و بخش مسابقه با دانشجویان می باشد.

مدیر فرهنگی نهاد در ادامه این بحث به فعالیت سایر معاونت ها و مدیریت های نهاد پرداخت و از اقدامات آنان در بهبود فعالیت های قرآنی در دانشگاهها پرده برداشت.

لازم به ذکر است که این نخستین برنامه رادیو قرآن در باره فعالیت های قرآنی نهاد است که زنده و مستقیم روی آنتن می رود.

 


 


٠٩:٥٧ - سه شنبه ٢٣ شهريور ١٣٩٥    /    عدد : ٥٠٢١٢٦    /    تعداد نمایش : ٤١٥


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
 

سامانه