صفحه اصلي > اخبار  دبيرخانه شوراي هماهنگي فعاليت هاي قرآن و عترت دانشگاه هاي كشور(مديريت فرهنگي نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه ها)
شنبه ٠٢ بهمن ١٣٩٥
ارتباط

اخبار > برگزاري ويديو كنفرانسي جشنواره قرآني دانشگاه پيام نور لغو شد
 


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاري ويديو كنفرانسي جشنواره قرآني دانشگاه پيام نور لغو شد

ابوالحسن ترابی، مدیرکل فرهنگی دانشگاه پیام نور، در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآني ایکنا در مورد تغییرات صورت گرفته در مورد نحوه برگزاری بیستمین دوره جشنواره قرآن و عترت دانشگاه پیام نور با تأکید بر اینکه مشکلات مالی، دلیل برگزار نشدن این جشنواره، تاکنون بوده است، گفت: تغییراتی که در نحوه برگزاری بخش شفاهی جشنواره‌ اعلام شد به دلیل همین مشکلات بود که البته با مذاکراتی که با مسئولان مالی دانشگاه و نیز استاندار استان قزوین صورت گرفت این دوره نیز به شیوه ادوار گذشته به صورت کاملاً حضوری برگزار خواهد شد.
ترابی با اشاره به اینکه باید در اسرع وقت اسامی برگزیدگان به دبیرخانه سی و یکمین جشنواره ملی قرآن و عترت(دانشگاه فرهنگیان) معرفی شوند،‌ گفت: البته نتایج بخش‌های غیر شفاهی یعنی کتبی، هنری، ادبی، فناوری و پژوهشی مشخص شده که به زودی در سامانه اطلاع‌رسانی جشنواره اعلام خواهد شد.
وی در ادامه در پاسخ به این موضوع که سال گذشته این جشنواره در اردیبهشت ماه برگزار شد، اما امسال با تأخیری حدوداً پنج ماهه مواجه هستیم، گفت: اینکه این مسابقات در سال گذشته در ماه خاصی برگزار شده است دلیل نمی‌شود تا سایر ادوار نیز در همان ماه برگزار شود.
ترابی خاطرنشان کرد: امسال و از قبل، مقرر شده بود تا جشنواره در شهریورماه برگزار شود که همانطور که گفته شد به دلیل مسائل مالی امکان برگزاری آن تا این لحظه میسر نشد.
وی بار دیگر با تأکید بر اینکه دلیل تغییر شیوه برگزاری این جشنواره مسائل مالی بوده است، اذعان کرد: امسال نه تنها جشنواره قرآنی بلکه بسیاری از جشنواره‌ها و فعالیت‌ها تحت تأثیر کاهش بودجه و نیز کاهش تعداد دانشجویان بوده است که این کمبود بر تمامی فعالیت‌های دانشگاه تأثیر گذاشته است.
مدیر کل فرهنگی دانشگاه پیام نور در پاسخ به این سوال که هزینه برگزاری جشنواره چه میزان است، گفت: هزینه برگزاری هر دوره جشنواره حدود ۳۰۰ میلیون تومان است که بخش زیادی از آن مربوط به اسکان، جوایز و مواردی است که در شیوه حضوری باید هزینه شود.  
وی در پایان در پاسخ به این سوال که برخی گزارش‌ها در مورد برخی ریخت و پاش‌ها در فعالیت‌هایی از این دانشگاه نیز مشاهده شده است، گفت: در برگزاری یک برنامه یا همایش و فعالیت فرهنگی ممکن است در برخی امور بنا به سلیقه برگزارکنندگان هزینه‌هایی صورت بگیرد که ممکن است خارج از عرف باشد که البته در دانشگاه پیام نور سعی شده است تا این هزینه‌ها به حداقل ممکن برسد و شرایط دانشگاه لحاظ شود.
یادآور می‌شود، بر اساس نامه‌ای که به امضای معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه پیام نور رسیده و اوایل شهریورماه امسال به دانشگاه‌ها ابلاغ شده بود، از برگزاری بیستمین دوره جشنواره قرآن و عترت این دانشگاه به صورت غیرحضوری در برخی رشته‌ها خبر داده شده بود. از زمان انتشار این خبر ایکنا بر اساس رسالت خود پیگیری‌های متعددی صورت داد تا در نهایت مسئولان این دانشگاه موفق به تأمین اعتبار جشنواره شده و اعلام کردند که این دوره نیز به صورت حضوری برگزار می‌شود.

 


١٠:٢٩ - چهارشنبه ١٤ مهر ١٣٩٥    /    عدد : ٥٠٤٠٥٨    /    تعداد نمایش : ١٨٢


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
 

سامانه