صفحه اصلي > اخبار  دبیرخانه شورای هماهنگی فعالیت های قرآن و عترت دانشگاه های کشور
پنج شنبه ١٣ آذر ١٣٩٩


ارتباط

اخبار > با حضور معاون محترم فرهنگي و اجتماعي وزير علوم هشتاد و دومين نشست مجمع مشورتي شوراي هماهنگي فعاليت‌هاي قرآن و عترت دانشگاه‌ها برگزار شد. دكتر غفاري معاون وزير علوم : امكان حضور پرسنل و كاركنان دانشگاه‌ها هم در جشنواره‌هاي ملي قرآن و عترت فراهم آيد.
 


  چاپ        ارسال به دوست

با حضور معاون محترم فرهنگي و اجتماعي وزير علوم هشتاد و دومين نشست مجمع مشورتي شوراي هماهنگي فعاليت‌هاي قرآن و عترت دانشگاه‌ها برگزار شد. دكتر غفاري معاون وزير علوم : امكان حضور پرسنل و كاركنان دانشگاه‌ها هم در جشنواره‌هاي ملي قرآن و عترت فراهم آيد.

در ابتداي اين نشست، آقاي دكتر غفاري معاون فرهنگي و اجتماعي وزير علوم، ضمن خير مقدم به نمايندگان قرآني دستگاه‌هاي آموزش عالي كشور بر اين نكته تأكيد كرد كه در فعاليت‌هاي قرآني به خصوص جشنواره‌ها بايد به گونه‌اي عمل كردكه قرآن به عنوان مرجع، در زندگي و انديشه مخاطبين دانشگاهي جايگاه بيشتري پيدا كند.

معاون فرهنگي و اجتماعي وزير علوم افزود: تحيقات انجام شده نشان از درصد بالاي دانشجوياني كه باور و اعتقادات ديني دارد ولي اين باورها بايد به شئون و ابعاد زندگي سرايت كند و براي اين مهم بايد پيوند بين دانشجويان و قرآن كريم با طراحي رشته‌هاي مختلف قرآني برقرار شود تا اينگونه تلقي نشود كه فقط قشر خاصي در دانشگاه‌ها مخاطب قرآن هستند.

ايشان در پايان، با تقدير از تلاش‌هاي اعضاي مجمع مشورتي شوراي هماهنگي، پيشنهاد كردند در جشنواره‌ها  علاوه بر استادان امكان حضور كارمندان و پرسنل دانشگاه‌ها هم در نظر گرفته شود.

 

لازم به ذكر است در اين كه نشست آقاي دكتر ايرجي مديركل فرهنگي وزارت علوم و نمايندگان دستگاه‌هاي عضو شوراي هماهنگي فعاليت‌هاي قرآن وعترت حضور داشتند و كليات طرح برگزاري دومين جشنواره ملي قرآن و عترت انسان و اعضاي هيأت علمي دانشگاه بررسي و تصويب و گزارش هيات نظارت بر سي و دومين جشنواره ملي قرآن و عترت دانشگاه ها ارائه شد.


٠٩:٥١ - چهارشنبه ١٣ دی ١٣٩٦    /    عدد : ٥٣٣٧١٠    /    تعداد نمایش : ١٢٣٢


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
 

سامانه