صفحه اصلي > چند رسانه ای > تصاویر  دبيرخانه شوراي هماهنگي فعاليت هاي قرآن و عترت دانشگاه هاي كشور(مديريت فرهنگي نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه ها)
شنبه ٠٢ بهمن ١٣٩٥
ارتباط

اخبار > هیأت‌های عزاداری دانشجویان دانشگاه‌های سراسر کشور در حضور رهبر انقلاب به عزاداري پرداختند.
 


  چاپ        ارسال به دوست

هیأت‌های عزاداری دانشجویان دانشگاه‌های سراسر کشور در حضور رهبر انقلاب به عزاداري پرداختند.

هیأت‌های عزاداری دانشجویان دانشگاه‌های سراسر کشور با شرکت در راهپیمایی روز اربعین، به سمت حسینیه امام خمینی(ره) حرکت کردند تا ضمن دیدار با مقام معظم رهبری به عزاداری سرور و سالار شهیدان امام حسین(ع) بپردازند.

به گزارش مأوا همه ساله در روز اربعین حسینی هیأت‌های دانشجویی سراسر کشور با برگزاری دسته‌های عزاداری از دانشگاه تهران به سمت حسینیه امام خمینی(ره) حر کت کرده و ضمن دیدار با مقام معظم رهبری به عزاداری سید و سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) می‌پردازند.

در اربعین امسال نیز هیأت‌های دانشجویی دانشگاه‌های کشور ضمن حضور در دانشگاه تهران به سمت حسینیه امام خمینی(ره) حرکت کردند.

در این هیأت های عزاداری دانشگاهی، علاوه بر دانشجویان، تعدادی از اساتید، ائمه جماعات دانشگاهها و فرزندان شهدا نیز حضور داشتند.

حسین سروقامت، مدیر فرهنگی نهاد رهبری در دانشگاه‌ها در گفت‌وگو با مأوا با اشاره به برگزاری برنامه‌های دانشجویی در اربعین حسینی، گفت: هر ساله هیأت‌های دانشجویی از سراسر کشور با حضور در دانشگاه تهران در راهپیمایی روز اربعین شرکت می‌کنند.

وی با بیان اینکه راهپیمایی دسته عزاداری دانشجویان از دانشگاه تهران به سمت حسینیه امام خمینی(ره) است، خاطرنشان کرد: در این هیات عزاداری حدود 3000  نفر از دانشجویان هیات‌های مذهبی دانشجویی از سراسر کشور دعوت شده اند.

سروقامت، آغاز این برنامه را از نماز صبح روز اربعین دانست و ادامه داد: پس از اقامه نماز، قرائت زیارت عاشورا و برگزاری مراسم سینه‌زنی و عزاداری برای سالار شهیدان امام حسین (ع) دسته عزاداری به سمت حسینیه امام خمینی(ره) راهپیمایی نمودند.

مدیر فرهنگی نهاد با تاکید بر اینکه در این برنامه تعدادی از اعضای هیأت های عزاداری اساتید دانشگاه‌های تهران نیز حضور داشتند، یادآور شد: علاوه بر آن برخی از ائمه جماعات دانشگاه‌ها نیز در این دسته عزاداری مشارکت کردند.

به گفته وی، در این مراسم تعدادی از فرزندان شهیدان نیز حضور داشتند.

برنامه‌های ارائه شده در حسینیه امام خمینی(ره)

سروقامت با اشاره به سایر برنامه‌های اربعین، اظهار کرد: در حسینیه امام خمینی(ره) پیش از حضور مقام معظم رهبری زیارت اربعین و مداحی انجام گردید.

همچنین برنامه دیدار نیز با قرائت قرآن قاری بین المللی سید مصطفی حسینی آغاز گردیده، سپس دانشجویان با جمع خوانی مرثیه حسینی به استقبال  سخنرانی حجت الاسلام پناهیان رفته و در ادامه به مداحی حاج میثم مطیعی گوش جان سپردند.

دانشجویان آنگاه نماز جماعت ظهر و عصر را به امامت مقام معظم رهبری بجا آوردند.

سروقامت برپایی مراسم عزاداری دانشجویان در دیدار با مقام معظم رهبری را از اهداف برگزاری این مراسم عنوان کرده و گفت: برگزاری این مراسم تجدید بیعتی با مقام معظم رهبری است.

 

 


١٤:٥٥ - دوشنبه ١ آذر ١٣٩٥    /    عدد : ٥٠٨٣٩٩    /    تعداد نمایش : ٢٠١


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
 

سامانه